Třetí kolo VCP v Lipové společně s Extraligou ČR

12.07.2013 17:07

V neděli 9.6.2013 se konalo v Lipové 3. kolo Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Tento závod byl také zároveň 3. kolem Extraligy České republiky v požárním útoku. Závodu se zúčastnilo rekordních 48 týmů mužů a 12 týmů žen a uskutečnil se na travnatém povrchu místního fotbalového hřiště. Stejně jako loni byl v okolí základny a celého náběhu položen tartan zapůjčený z Altetického klubu Olomouc. Důvěru od pořadatelů komentovat závod dostal opět Marek „Tašunka“ Otruba z Plumlova a nutno říci, že ani tentokrát nezklamal. Jeho originální projev a množství informací, které chrlil na přítomné diváky, opět dodaly závodu strhující náboj. Všechny týmy byly bodované do Extraligy ČR, zároveň bylo možné se přihlásit i do bodování Velké ceny Prostějovska a pár extraligových týmů tak také udělalo.

Jako první se z prostějovských týmů se na trať vydaly Dětkovice a s časem 19,88 po prostřiku pravého proudaře nemohli být kluci spokojení. Stejně tak Loučany nepodaly optimální výkon a čas 18,75 znamenal 5. místo. To domácí Lipová práskla útok v čase 17,90 a dostala se dokonce před extraligové Výčapy, které se přihlásily i do Velké ceny Prostějovska a jejich čas 17,92 znamenal třetí místo. Stražisku se letos nedaří a v Lipové z toho byl další neplatný pokus. Levý proudař nenasadil proudnici a bylo po nadějích. Neplatné pokusy pokračovaly. Cholině se nepodařilo nabrát vodu, pravý proudař Bílovic zase nenasadil proudnici. Svoji roli určitě sehrála i nervozita z konfrontace s nejlepšími týmy v republice. Každý se chtěl ukázat v tom nejlepších světle a tak docházelo k častým chybám. Průměrný útok Vícova v čase 19,45 nemohl ohrozit přední příčky. Po neplatném pokusu Soběsuk se nedařilo ani Brodku u Konice. Čas 35,61 na body rozhodně nestačil. Pak už se čekalo, co předvedou Domamyslice. Útok byl dobře rozběhnutý, ale po prostřiku na levém proudu z toho bylo solidních 18,26 a Domamyslice tak 4. místem udržely kontakt se špičkou. Naopak ztratily Čelechovice na Hané. Levý proudař srazil terč v čase 18,22, ale ten pravý předvedl brutální prostřik, který zastavil časomíru na čase 24,05. Okrouhlá poskočila časem 18,74 na šesté místo. Nedařilo se ani Nové Dědině. Pravý proudař nestihnul doběhnout až na čáru a omýval terč z velké dálky. Nakonec z toho byl čas 22,13. Rybník nakonec všem vypálily Jabloňany z okresu Blansko. Krásný útok znamenal čas 17,83 a dvacet bodů do Velké ceny Prostějovska. Prostějovským týmům se v Lipové nedařilo a bylo vidět, že nejlepší týmy v republice jsou ještě o kousek vepředu. Každopádně výsledky z Lipové pořádně zamotaly celkovým pořadím.

Kategorie žen začala útokem Dětkovic v čase 19,85. Tento výkon byl na hony vzdálený tomu, co vzápětí předvedly ženy z extraligové Vítiněvsi. Časomíra se zastavila na úžasných 16,40 a tento čas znamenal plný počet bodů do Velké ceny Prostějovska. Hezký útok předvedly také Soběsuky v čase 19,01. Jenže potom se na start postavil extraligový Ždírec nad Doubravou. I když útok nebyl ideální, stačil čas 18,17 na třetí místo. To druhé získala po parádním výkonu a čase 17,81 domácí Lipová. Ženy z Otaslavic vědomé si svého náskoku v lize se závodu nezúčastnily.

Areál v Lipové je jistě důstojným místem pro pořádání závodu Extraligy České republiky. Pořadatelé z SDH Lipová zaslouží velkou pochvalu za parádní občerstvení, spoustu druhů jídla a pití. Tento závod byl velkým svátkem požárního sportu na Prostějovsku.

Příští týden se podíváme na další závod Velké ceny Prostějovska konaný v Čelechovicích na Hané.

 

Autor: Martin Ošťádal - SDH Krumsín

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode