Spanilá jízda žen ze Soběsuk pokračuje

31.05.2015 11:15

V sobotu 30.5.2015 se konalo ve Stražisku 2. kolo Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Na místní koupaliště se sjelo 17 týmů mužů a 7 týmů žen. Na závodníky čekala jako vždy skvěle připravená, i když hodně zrádná trať. Poctivé terče slibovaly zajímavou podívanou. Pořadatelé měli připraveny ceny pro každý tým, krásné putovní poháry, medaile, netradiční věnce pro úspěšné týmy a spoustu věcných cen. Komentování závodu se ujal všem dobře známý plumlovský speaker Marek Tašunka Otruba. O zábavu tedy bylo postaráno od samého začátku. Na nástupu přivítal soutěžící starosta místního sboru. Počasí bylo nádherné, takže nic nebránilo tomu, aby týmy předvedly, jak za těch 14 dní potrénovaly.

Jako první se na start postavil domácí tým. Útok se klukům povedl a časomíra se zastavila na čase 17,91!!! Bylo jasné, že tento čas se bude na těžké trati hodně těžko překonávat. Následně předvedla Buková neplatný pokus. Nenasazená proudnice pravého proudaře a také špatně roztažené vedení ukončily naděje tohoto týmu ještě před sražením terčů. To kluci z Olešnice vystrčili růžky časem vyrovnaným sestřikem a časem 18,76. Loňský vítěz Velké ceny Prostějovska z Domamyslic na prvním závodě nebodoval a na Stražiska si chtěli odvést pořádnou porci bodů. A to se celkem povedlo, i když mohlo to být i daleko lepší. Proti byl ovšem levý proudař, který prostříkal na konečných 18,29. To pravý proudař předvedl sestřik v čase 17,53!!! Na domácí to ovšem nestačilo a nakonec z toho bylo třetí místo. Soběsuky chtěly navázat na krásný čas z Dětkovic. Na pátečním tréninku jim vypověděl poslušnost jejich závodní stroj, ale s pomocí přispěchaly Otaslavice a stroj jim na závody zapůjčily. Pravý proudař poslal dolů terč v čase 18,69. Levý ovšem prostříkal na 19,24. I tak jsou muži ze Soběsuk docela milým překvapením letošní sezony. Pak přišla na řadu tradičně série průměrných pokusů. Dětkovické béčko ani Bílovice spokojeností nezářily. Naopak při útoku Loučan si domácí hodně oddechli. Pravý proudař Loučan již předvedl své kvality při útoku Domamyslic, které si ho zapůjčily při svém pokusu, a hranici nejlepšího sestřiku posunul na 17,44 a byl po právu vyhlášen nejlepším proudařem. Levý proudař ale atak první příčky časem 18,21 odmítnul. I tak se Loučany dostaly na druhé místo za domácí Stražisko. Myslejovicím, které začaly jezdit pravidelně Velkou cenu Prostějovska, stačil útok v čase 18,36 na čtvrté místo. Lipová brala šesté místo za čas 18,61 a velká spokojenost z výsledkem očividně nepanovala. Stejně tomu bylo i u Dětkovic, kde strojník na nic nečekal a ukázkově zalil proudaře daleko od čáry sestřiku. Byl z toho čas 19,90 a Dětkovice tak skončily na 13. místě za svými kolegy z béčka. Po nich se na start postavil černý kůň letošního ročníku, hasiči z Nivy. Niva zvítězila v 1. kole před čtrnácti dny a ve Stražisku chtěla svoji pozici udržet. Pěkný útok zakončený časem 18,89 sice stačil pouze na sedmé místo, v celkovém pořadí ovšem Niva první pozici udržela. Soutěž zakončily útoky Čelechovic na Hané, Senetářova, Měrotína, Choliny a Ludéřova. Útoky byly plné chyb a žádný z nich již neohrozil pořadí na předních místech.

Před začátkem soutěže žen jsme již sledovali na radaru blížící se déšť, proto se pořadatelé snažili soutěž zahájit co nejdříve. Holky z Olešnice nasadily laťku svým pokusem na čas 23,11. Čas sice průměrný, ale bylo již nad slunce jasné, že závod bude ovlivněn deštěm. Ten se ještě vyhnul holkám z Bílovic, ale při jejich startu již byla tma jako na noční soutěži. Bílovicím se útok nepovedl a čas 27,20 zůstal daleko za očekáváním. Na start se připravovaly loňské vítězky Velké ceny Prostějovska a také vítězky prvního závodu v Dětkovicích. Soběsuky startovaly již za deště, ale holky prostě umí. Z nebe jim pršelo štěstí a čas 19,45 stačil na první místo. Navíc pravá proudařka Jana Petrželová předvedla nejlepší sestřik dne v kategorii žen časem 18,90. Spanilá jízda Soběsuk tak pokračuje. Po skončení jejich útoku byl závod téměř na půl hodiny přerušen, protože se nad Stražiskem přehnala velká průtrž mračen a závodit v takových podmínkách by mohlo znamenat nějaké nepříjemné zranění. Ludéřov již na mokré trati sestřelil terče v čase 21,00 a bylo z toho druhé místo. Béčko Bílovic jezdí první sezonu, ale i tak jejich čas 23,55 stačil na překonání svých kolegyň z áčka. Béčko Soběsuk poté uzavřelo pořadí na stupních vítězů a časem 22,44 bralo bronz. Oba soběsucké týmy tak vévodí celkovému pořadí své kategorie. Závod zakončil útok Pěnčína. Snaha byla, ale strojnice až příliš šetřila svůj tým a útok na půl plynu neměl šanci na úspěch.

Pořadatelé ve Stražisku ukázali své zkušenosti při pořádání závodů. Vše klapalo, jak mělo. Žádné zbytečné průtahy, výborné komentování závodu, pěkné ceny. Uvidíme se zase za 14 dní, tentokrát v Čelechovicích na Hané.

 

Autor článku: Martin Ošťádal - SDH Krumsín

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode