Myslejovice vítězí v Čelechovicích

18.06.2016 10:26

V sobotu 11. června se na hasičské dráze u rybníků v Čelechovicích na Hané konalo 3. kolo Velké ceny Prostějovska.  Dorazilo 16 mužských a 7 ženských týmů. Jako každý rok se ve výborně připraveném areálu se sešla spousta diváků. Pořadatelé se snažili tento sobotní den zpříjemnit jak pro závodníky, tak i pro diváky, bohatým občerstvením a pečlivou přípravou závodní dráhy. Slavnostní nástup proběhl ve 14 hodin a mohlo se začít bojovat o body.

Jako první se na start připravily Domamyslice. Po uklouznutí levého proudaře a následného prostřiku dosáhly času 20.41. Druhým týmem na startu bylo družstvo Želče, nováčka Velké ceny Prostějovska, který si bohužel připsal neplatný pokus. Soběsuky jako třetí tým s velkým prostřikem si zapsaly čas 19:47. Domácí Čelechovice na Hané se na start postavily jako čtvrté v pořadí a po chybě na koši si připsaly čas 19:37. Kluci z Lipové dosáhli času 20:43 po zdržení strojníka na základně a s tímto výsledkem nebyli vůbec spokojeni. Dětkovice byly po dobrém domácím závodu namlsány a chtěly podobně zaútočit i v Čelechovicích. To se jim celkem podařilo a připsaly si čas 18.93. Myslejovice svým útokem všem týmům vypálily rybník a časem 17.96 obsadily první místo. Po nich nastoupila Olešnice a ta se jim velice přiblížila, ale čas 18.09 stačil na druhé místo. Bílovice, kterým se začátek sezony příliš nevyvedl, tak ho nezlomily ani v Čelechovicích. Po chybě levého proudaře s časem 28.85 se umístily na 13. místě. Plinkout časem 18.19 skončil na 3. místě. Dvojka Domamyslic si po velkém prostřiku na pravém terči a nesražení terče levého připsala neplatný pokus. Kelčice po nezapojení rozdělovače měly neplatný pokus. Ludéřov po chybě strojníka a nezapojení hadic zapsal čas 23.62 a to jim stačilo na 11. místo. Čas 18.21 měly Loučany, tento výsledek jim zajistil 4. místo celkového hodnocení závodu. Předposledním týmem, který se představil, bylo mužstvo z Choliny. Kluci zaběhli čas 19.30 a takový výsledek jim stačil na 6. místo. Posledním týmem v mužské kategorii byla Niva. Bylo velké očekávání, co tento tým předvede, ale chybě rozdělovače si Niva připsala čas 25.62.

V kategorii žen se jako první na start závodu připravily holky z Bílovic A. Holky zaznamenaly čas 20.85. Tento čas jim nakonec v konečném pořadí stačil na 3. místo. Dalším týmem na základně byly holky z Olešnice. Po velkém prostřiku na levém terči si připsaly čas 30.11. Čas 21.17 měly holky ze Soběsuk A a tento čas jim stačil na 4. místo. Bílovice B s časem 22.22 se umístily na 5. místě. Pěnčín po prostřiku na pravém terči s časem 20.45 obsadil celkové druhé místo. Časem 19.70 týmu ze Soběsuk B nakonec ve výsledkovém pořadí znamenal první místo.

 

Pořadatelé se pro jednotlivé týmy připravili hodnotné ceny a bohaté občerstvení. Počasí bylo pro všechny zúčastněné velice přívětivé. Doufáme, že se všem týmům závody líbily. Další kolo Velké ceny Prostějovska je na programu hned za týden a to 18. června v Želči. 

Autor článku: Michal Vařeka - Čelechovice na Hané

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode