Ludéřov pokračuje ve vítězném tažení

07.06.2017 11:17

V sobotu 3.6.2017 se konalo v Čelechovicích na Hané v pořadí již 3. kolo Velké ceny Prostějovska 2017. Pořadatelé opět vyšperkovali areál, lavičky kolem trati, dobře připravená dráha, parkování v areálu, spousta cen, ale i dobrého jídla a pití. Časomíra z Želče, ozvučení z Nivy… Domácí nenechali nic náhodě. Připravili závod, který byl zcela určitě příkladem pro ostatní. Takhle nějak by to mělo vypadat. Soutěže se zúčastnilo 19 družstev mužů a 10 družstev žen. A byla to pořádná bitva!!!!

Soutěž zahájily Krasice časem 20,33. Na základně se zdržel na spojích rozdělovač. Už to vypadalo, že ztrátu dožene, ale překvapila ho voda. Vykrátil tím bohužel oba proudaře. Jak by to mohlo vypadat ukázala Cholina. Pravý proudař předvedl nejrychlejší sestřik dne v čase 17,04, prostřik vpravo zastavil časomíru na konečných 17,86. Parádní útok pak předvedla Lipová. 17,76 na úvod sezony není vůbec špatný počin. Nakonec z toho byla bramborová medaile. O desetinu sekundy byly vzápětí lepší Dětkovice a dostaly se do vedení časem 17,66. Raritou byl naprosto shodný sestřik obou proudařů. Domácím Čelechovicím se nedařilo. Velká smyčka na béčkách vykrátila nejen rozdělovač, ale i oba proudaře. Ten pravý se snažil trefit terč opravdu dlouho a čas 23,19 nakonec nestačil ani na jediný bodík. To Bílovicím se dařilo o mnoho lépe. Škoda prostřiku na levém terči. Čas 17,77 stačil „pouze“ na 5. místo. Ludéřov potvrdil roli černého koně letošního ročníku. Kluci dokázali, že výhra ve Stražisku nebyla náhodou. Parádní útok a čas 17,57 znamenal opět vítězství. Ludéřov se tak dostal do čela celkového pořadí VCP 2017. Domamyslická Dvojka vzápětí atakovala velmi kvalitní čas. Béčkař se trošku zdržel na spoji do mašiny, potom ale zabral, a na hraně sebeobětování roztáhnul parádně hadice. Z tohoto hazardu se zdravím si odnesl určitě pořádnou modřinu. Jenže proudaři sestřelili jeho heroický výkon velikým prostřikem. Kluci jsou ještě mladí, ale už naznačují, že kvalitní časy na sebe nenechají dlouho čekat. Jediný neplatný pokus se zadařil Nivě. Pravý proudař nestihnul nasadit proudnici a bylo po nadějích na dobrý výsledek. Do celkového pořadí pak promluvil už jen první tým Domamyslic. Před útokem se taktizovalo, ale nakonec to na první místo nestačilo. Čas 17,59 o dvě sestiny sekundy na vítězství nestačil. Sedm sedmnáctkových časů právě na soutěži v Čelechovicích na Hané je jistě kvalitní počin. Dráha ani terče nejsou úplně jednoduché, navíc u terčů tradičně fouká.

V kategorii žen na úvod pokazily Dětkovice. Levá proudařka parádně prostříkala, proudnice prášila tak, že nebylo vidět na terč. Následovaly je doposud suverénní Bílovice. Nespojená céčka, nenapojená hadice na mašinu… Prostě průšvih. Holky ale útok sportovně dokončily v čase 28,08. To áčko Soběsuk už určitě zapomnělo na loňskou nevydařenou sezonu. Čas 18,39 znamenal druhé místo. Vzhledem k tomu, že béčko skončilo časem 18,78 třetí, mohlo se v Soběsukách slavit. Pěnčín opět chyboval. Tentokrát na koši. Navíc ani proudařky neměly čisté svědomí. Béčko Bílovic nenahradilo na bedně své kolegyně z áčka a dopadlo to nakonec stejně špatně. Rychlá voda překvapila levou proudařku a všichni byli rádi, že to neskončilo zraněním. Nádherný útok z parádním sestřikem předvedly holky z Olešnice. Trefa první vodou na obou proudech znamenala čas 17,94 a zasloužené vítězství. Pravá proudařka srážela v čase 17,91 a byl to nejlepší sestřik v kategorii žen. I když za tu parádu by zasloužily cenu obě dvě.

Závod byl příkladně pořadatelsky zvládnutý. Nevyskytnul se jediný problém, ať už se jednalo o rozhodčí, trať, nebo občerstvení. Ceny byly tradičně pro všechny týmy. Bravo!!!!!

Teď dostanou týmy měsíc na trénink a uvidíme se až 8.7.2017 na dalším kole VCP 2017 v Plumlově. Plumlovský závod bude zároveň jedním z kol Extraligy ČR v požárním útoku, takže se bude určitě na co dívat.

 

Autor článku: Martin Ošťádal – SDH Krumsín

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode