Dětkovice přivítaly 1. kolo VCP 2017

07.06.2017 08:57

V sobotu 13.5.2017 se konalo v Dětkovicích 1. kolo Velké ceny Prostějovska 2017 v požárním útoku. Pořadatelé připravili pěkný závod s bohatým občerstvením a tradičně krásnými cenami. Souběžně se závodem dospělých se konala také soutěž mladých hasičů, které se zúčastnilo nečekaných 23 týmů dětí. Vypadá to, že o budoucnost požárního sportu na Prostějovsku je postaráno. :-)

V kategorii mužů se závodu zúčastnilo 18 týmů mužů, což bylo na Dětkovice překvapivě málo. Na soutěž nedorazili tradiční účastníci z Olomoucka, ani z Vyškovska. I tak měl ale závod kvalitní obsazení. Mimo jiné dorazily extraligové Pasohlávky nebo Žernovník. Závod zahájily Polkovice časem 18,31. Na levém terči se podařilo trefit v čase 16,86!!!! Extraligové Pasohlávky vzápětí bohužel nepotvrdily roli favorita neplatným pokusem. I další pokus skončil nezdarem. Neplatný pokus odstartoval novou éru týmu Krasic. To Soběsuky zahájily sezonu solidním útokem v čase 18,77. S napětím se očekával útok domácích Dětkovic. Rozběhnuté to bylo krásně, levý proudař předvedl nejlepší sestřik dne v čase 16,75. Pravý proudař zapůjčený z Luboměře ovšem omýval terč pořádně dlouho a zastavil časomíru na výsledném čase 32,38. Ale takový je požární sport. O moc lépe se nevedlo ani Lipové. S časem 19,18 žádná velká spokojenost nevládla. To Domamyslice vystrčily růžky časem 17,86 a vyrovnanými sestřiky v rozpětí pěti setin sekundy. Jenže na nejlepší to zdaleka nestačilo. Hned vzápětí totiž potvrdil roli favorita Žernovník z okresu Blansko. Čas 17,45 zůstal až do konce soutěže nepřekonán a Žernovník si odvezl plný počet bodů. Čelechovice na Hané rozběhly útok parádně, ovšem oba proudaři ukázali brutální prostřik, ten levý obzvlášť. Čas 28,81 určitě nebyl tím, který by znamenal extra velký přísun bodů. To čas 17,69 katapultoval Luboměř na druhé místo za Žernovník. Vzápětí je ale vystřídaly na druhém místě Bílovice časem 17,63. Pak následovala série nepodařených útoků v podání Kelčic, dvojky Domamyslic, Nivy, Čechovic, také Ludéřova a Choliny. Na začátek sezony těch chyb bylo až příliš. Bylo vidět, že týmy toho moc nenatrénovaly. Výjimkou byla Olešnice. Posledním útokem v soutěži a časem 17,62 borci odsunuli Bílovice z druhého místa.

Po krátké přestávce pokračovala soutěž kategorií žen. Hned na úvod práskly holky z Bílovic čas 18,23 a ten již zůstal nepřekonán. Domácí Dětkovice se pokusily tento čas překonat a bylo z toho krásných 18,85. Čas Bílovic se otřásal i při útoku Soběsuk. Proudařky ale lehce prostříkaly a čas 19,17 stačil pouze na 4. místo. Mezi Bílovice a Dětkovice se vklínily ještě holky z Pěnčína časem 18,74. Celkem 6 týmů žen se dostalo pod hranici 20 vteřin, což není na úvod sezony vůbec špatné.

V kategorii mladších žáků zvítězilo béčko Soběsuk časem 18,48. Kategorii starších žáků ovládl rozdílem třídy Vícov.

 

Autor článku: Martin Ošťádal - SDH Krumsín

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode