5. ročník Velké ceny Prostějovska v požárním útoku odstartoval ve Stražisku

25.05.2014 12:28

V sobotu 24.5.2014 odstartoval ve Stražisku v pořadí již pátý ročník Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Závod se konal tradičně v areálu místního koupaliště, kde mají hasiči svoji dráhu. Přes nepříznivou předpověď počasí nakonec nespadla ani kapka. Do Stražiska se sjelo 22 týmů mužů a 7 týmů žen. Ve 13 hodin se konal slavnostní nástup, na kterém pozdravil všechny zúčastněné starosta Stražiska a také starosta místního sboru. Vzhledem k večernímu semifinálovému utkání našich hokejistů se velitelé na nástupu dohodli, že příprava bude probíhat v co nejkratší době, abychom všichni mohli fandit našemu týmu.

Jako první se na start postavili muži ze Stražiska a ukázali, jakou výhodou je znalost domácí trati. Pravý proudař Pavel Popelka trefil terč v čase 17,32. Úžasný výkon na to, že trať je do kopce. Jednalo se také o nejrychlejší sestřik dne. Levý proudař ovšem prolil na 18,16. I tak tento útok stačil domácím na vítězství v závodě. Po nich se na start postavili loňští vítězové Velké ceny Prostějovska z Loučan ve zbrusu nových dresech, které jim za vítězství v loňském ročníku věnoval partner VCP, všem dobře známá firma DDSPORT z Duban. Loučany chtěly sesadit z vedoucí pozice domácí Stražisko, ale útok v čase 20,03 znamenal nakonec až 12. místo. Stejně tak se příliš nezadařilo Domamyslicím. Pravý proudař trefil terč v čase 17,96, ale levý odsoudil Domamyslice svým prostřikem a časem 19,37 na páté místo. Kluci ale ukázali, že i letos je s nimi potřeba počítat. Čelechovice na Hané braly zajištěným útokem, i když s lehkým zaváháním na pravém terči, třetí místo časem 19,35. Týmy toho na začátku sezony zatím nemají moc natrénováno a to předvedly i Dětkovice. S časem 19,38 příliš velká spokojenost nezavládla. Soběsuky se chtěly předvést s novým dvoulitrem, který připravily pro dnešní sezonu. Stroj však vypověděl poslušnost již na základně, strojníkovi se nepovedlo ve stanoveném čase stroj nastartovat a bylo po nadějích. Kluci uklízeli základnu dříve, než stačili vyběhnout. Snad si vybrali smůlu hned na začátku sezony. Lipová si vypůjčila na levý proud Pavla Popelku ze Stražiska a ten ukázal, že doma prostě umí. Čas 17,56 by znamenal první místo, jenže pravý proudař prostříkal až na konečných 19,90. Výkony jako na houpačce pokračovaly dál. Favorizované Bílovice levý terč 18,72, vpravo až 21,3 a jediný bod do celkového pořadí. Pak předvedla Niva s omlazeným týmem slušný útok časem 19,73. Béčko Dětkovic rozběhlo útok slušně, levý terč byl sražen v čase 18,19. Na pravý proud již nedošlo. Prasklá hadice tento požární útok zastavila. Závodník na rozdělovači dával spoj až na poslední chvíli za běhu, proudaři byli daleko od čáry. Levého proudaře překvapila voda ještě před záklekem a tak měli diváci zadarmo osvěžení. Místo terče to slíznul místní fotograf, který nestačil utíkat před proudem pořádně studené vody. Průměrné útoky charakteristické pro začátek sezony potom předvedla Buková, Ostrov u Macochy i Cholina. Strojníci většinou čekali s vodou a snažili se útok hlavně dokončit. S číslem 15 se na start postavily Jabloňany z okresu Blansko. Vyrovnané sestřiky katapultovaly tento tým až na druhé místo a domácí si z hluboka oddechli. Sérii neplatných pokusů poté začaly Myslejovice, Vícov a Želeč. Zvláště útok Želče vypadal velmi zajímavě. Kdyby strojník trošku počkal s vodou… Kdo ví. Za zmínku stojí ještě útok Míchova z okresu Blansko. 18,04 na levém terči, ale vpravo prostřik na 20,41. Když se zdálo, že závod je rozhodnutý, šlápla do toho Okrouhlá a časem 19,35 se podělila z Čelechovicemi o třetí místo. Závod ukončili muži z Ludéřova časem 19,63.

Po krátké přestávce se rozeběhla soutěž žen. Letošní sezonu do ligy nenastoupily hned tři velmi kvalitní týmy z Dětkovic, Lipové a hlavně Otaslavic, což je obrovská škoda. Nakonec přece jen dorazilo 7 družstev a bylo to moc pěkná podívaná. Soběsuky postavily dokonce dva týmy žen. Hlavně áčko je pro letošní rok velkým favoritem. Jenže všem nakonec vypálily rybník holky z Bílovic, které časem 19,98 braly první místo. Své ambice ukázal i tým z Pěnčína druhým místem a časem 20,74. Áčko Soběsuk bralo až třetí místo, ale své kvality v průběhu sezony holky ještě určitě ukážou.

Závod ve Stražisku pořadatelé bez problémů zvládli, za což jim patří poděkování. Kvalitní občerstvení, pěkné ceny a poháry pro úspěšné týmy, bezproblémový chod závodu. Škoda jen, že nedorazilo více diváků, kterých bývá na Stražisku vždycky o dost víc. Kvůli pracovnímu vytížení se omluvila i patronka Velké ceny Prostějovska senátorka Božena Sekaninová. Po slavnostním vyhlášení všichni vyrazili do svých domovů nebo do hospůdek podpořit naše hokejisty.

Na oficiálních stránkách www.vcprostejovska.cz můžete shlédnout velké množství fotek a videí z této soutěže. Další závod se koná již 7.6.2014 v Dětkovicích.

 

Autor: Martin Ošťádal - SDH Krumsín

Zpět

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode